Uskutečněné akce KČT Jiskra NB

Vítání ptačího zpěvu 27. 4. 2019

Aprílová půlka (Starobydžovský půlmaraton) 13. 4. 2019

Pohodové vyběhnutí 15. 12. 2018

Zamrzlé předvánoční odpoledne letošního roku jsme již po páté vyběhli na nezávodní „Pohodové vyběhnutí“, jehož vzdálenost se vždy určuje podle data setkání. Přestože nás letošní rok nás čekalo patnáct kilometrů, rozhodli jsme tratě upravit a nabídnout veřejnosti i kratší variantu na osm kilometrů.

Dvacet účastníků pak od hospůdky Pod komínem vyběhlo do přilehlých lesů, luk a polí ve čtvrt na tři. Chvilku po třetí jsme zastavili na občerstvovačce u mostu za Sloupnem (přibližně na osmém kilometru) a trať si rozdělili. Kratší varianta vyběhla vstříc polévce a teplému čaji s cukrovím. Ta menší část pak šla „naběhat“ dalších sedm kilometrů. Nakonec místo plánované kratší tratě bylo zaběhnuto (pod vedením architekta tratě p. Šafaříkem) deset kilometrů a delší trasa se protáhla na šestnáct kilometrů.

Všem - již téměř tradičním účastníkům - mi dovolte poděkovat, že si našli volné místo v předvánočním shonu a pomohli i nám si vyčistit hlavu v příjemném sportovním a pohodovém odpoledni i podvečeru.

Fotografie z proběhlé akce


Táborový předtábor 15. - 17. 6. 2018

Jelikož času strávených na Plátěnce není nikdy dost, tak si náš tým nadšenců z I. běhu tábora připravil jednu akci "Táborový předtábor". Tento víkend byl určen pro všechny děti, které s námi chtěly vyrazit, ať už na táboře někdy byly nebo ne. Akce se zúčastnilo 12 dětí z Nového Bydžova a 25 dětí přijelo z Prahy. V pátek navečer děti hrály volejbal, fotbal a další hry dle jejich volby, večer si pak opekly buřtíky na ohni, u kterého jsme si později všichni společně i zazpívali. V sobotu dopoledne jsme v lese dětem připravili bojovou hru Lístky. Hrálo se na tři skupiny a výsledky byly dosti těsné. Za odměnu jsme se pak všichni došli vykoupat so řeky, počasí nám totiž přálo. Po obědě nás čekal polední klid, který tedy děti moc nedodržely a hrály si v písku. :-) Odpoledne byly připraveny stanoviště - loďky, lezení na stěnu, lukostřelba, střelba ze vzduchovky a hry na písku. Po skupinkách děti postupně obcházely stanoviště, vyzkoušely si tak úplně všechno. :-) Před večeří jsme se ještě stihli vykoupat v řece. Navečer už byl volný program, pro zájemce jsme na Jiskře přichystali diskotéku, netančící děti si hrály na hřišti. Poslední den víkendu jsme se sbalili, uklidili po sobě v táboře a stihli si dokonce ještě zahrát přehazovanou na písku. Po obědě jsme všichni vyrazili směr Malá Skála, odkud jsme odjeli domů.

Adéla Malinová

Vítání ptačího zpěvu 12. 5. 2018

Snad nová tradice vzejde ze sobotní akce Vítání ptačího zpěvu v Novém Bydžově, kdy se u novobydžovských skláren v 7:00 12. května sešlo přes čtyřicet zájemců o ornitologická pozorování v našem bezprostředním okolí.

Vítání ptačího zpěvu je tradiční ornitologickou akcí, kterou pořádá Česká společnost ornitologická již od začátku devadesátých let vždy první víkend v květnu. Nám se přesně termín sice nepovedl, ale i tak jsme měli možnost zastihnout naše drobné spoluobyvatele ještě v aktivní části příprav na hnízdění a hlavně při zpěvu.

Vycházka trvala něco málo přes dvě hodiny a vedla podél Cidliny a mezi loukami a poli za Novým Bydžovem. Krátké zastávky doplňoval výkladem a zodpovídal otázky p. Kadava. Mezi zajímavé a překvapivé pozorování patřil pár husic nilských, které se v našich končinách vyskytují zatím jen velmi ojediněle. Mezi výbornými zpěváky, kteří se nám předvedli nechyběl slavík obecný, pěnice černohlavá a hnědokřídlá, někteří zúčastnění měli možnost zaslechnout i velmi nenápadnou žluvu hajní. Celkem bylo viděno, nebo slyšeno 36 druhů ptáků.

Poděkování za organizaci patří Východočeské pobočce ornitologické a KČT Jiskra Nový Bydžov z.s. a věřím, že i příští rok Vás budu moct pozvat na další pokračování.

Plakát na akci ke stažení

Fotografie z proběhlé akce

Aprílová půlka 2018 (Starobydžovský půlmaraton)

14. dubna 2018, Starý Bydžov

14. dubna 2018 proběhl již třetí ročník akce Aprílová půlka, který KČT Jiskra Nový Bydžov spolupořádá. Informace, fotogalerii, video, výsledkovou listinu i mnoho dalšího najdete na www.aprilovapulka.cz. Děkujeme všem pořadatelům i účastníkům, těšíme se na příští ročník 2019.


Pohodové vyběhnutí 2017

9. 12. 2017, start Skřivany

Krásnou slunečnou neděli 10. prosince přerušil veliký sněhový mrak, který se přivalil ze severu právě v době, kdy se ve Skřivanech na start naší Pohody postavilo 18 běžců. S větrem v zádech jsme vyběhli po silnici směrem do lesa na Králíky. To už slunce bylo definitivně pryč a cestu pomalu zasypával padající sníh. Tempo bylo volné a povídavé, aby stačili všichni běžci bez rozdílu věku i kondice. Obdiv si získali naši nejmladší běžci – sourozenci Kheilovi - Kuba (6 let) a Bára (8 let), kteří s námi doběhli až na první občerstvovačku ke krmelci (4,5 km). Tam jsme se zahřáli teplým čajem, dali jsme si domácí perník nebo sušenku či banán. Závěrečná část běhu sice už byla malinko kratší, ale do restaurace Pod komínem jsme na polévku dobíhali stále za nepříliš příjemného větru a sněžení.

Martinovi Šafaříkovi děkuji za organizaci sportovního odpoledne a přípravu trasy stejně jako celému výboru KČT Jiskra Nový Bydžov, který tuto akci podporuje.

Fotogalerie

I. běh tábora Plátěné osady

1. - 15. 7. 2017, Splzov

Všechny informace naleznete na samostatných webových stránkách I. běhu.

IV. běh tábora Plátěné osady

12. - 26. 8. 2017, Splzov

Všechny informace naleznete na samostatných webových stránkách IV. běhu.

Aprílová půlka 2017 (Starobydžovský půlmaraton)

15. dubna 2017, Starý Bydžov

15. dubna 2017 proběhl již druhý ročník akce Aprílová půlka. Informace, fotogalerii, video, výsledkovou listinu i mnoho dalšího najdete na www.aprilovapulka.cz.


Výroční členská schůze

1. dubna 2017, Nový Bydžov

KČT Jiskra Nový Bydžov Vás zve na výroční členskou schůzi, která se bude konat v sobotu 1. 4. 2017 od 14:30. POZOR, nově je schůze v restauraci Stoletá v Novém Bydžově. Občerstvení je zajištěno, zde je možné prohlédnout si předpokládaný program.


Pohodové vyběhnutí

12. 11. 2016 proběhl již několikátý ročník Pohodového vyběhnutí, které pořádal KČT Jiskra Nový Bydžov. Fotogalerie


Školení vedoucích I. běhu

Na podzim 2016 proběhlo v areálu Plátěné osady školení pro vedoucí I. běhu našeho tábora. Fotogalerie


Aprílová půlka 2016 (Starobydžovský půlmaraton)

Dne 16.dubna 2016 proběhla běžecká akce APRÍLOVÁ PŮLKA, kterou pořádala obec Starý Bydžov ve spolupráci s KČT Jiskra Nový Bydžov. Akce se i přes počáteční neřízeň počasí vydařila a níže se můžete podívat na ohlasy od účastníků, výsledky a nějaké fotky.Po stopách Plátěné osady – návrat k Želivce

V sobotu 11. 6. 2016 se uskutečnil zájezd do míst, kde se začala odvíjet dlouholetá historie tábora Plátěná osada. Akce byla určena všem pamětníkům, rodinám s dětmi a dalším zájemcům.


Setkání přátel Plátěné osady

Dne 13.6. 2015 se uskutečnil jednodenní zájezd na tábor Plátěná osada. Akce byla určena všem pamětníkům, rodinám s dětmi a dalším zájemcům, kteří chtěli zavzpomínat, prohlédnout si areál nebo jen prožít příjemný den. Fotogalerie

Aktuality

29. 1. 2020

Zveme Vás na 5. ročník běžecké akce Aprílová půlka, kterou spolupořádáme...

4. 1. 2020

Moc nás těší Váš zájem a děkujeme za něj. Kapacita tábora je již naplněna, nadále bereme pouze náhradníky.

30. 12. 2019

Tak se připravte. Zítra, tj. 31. 12. 2019 v 9:00 spouštíme přihlášky na I. běh. Kdo bude letos první? :). Přidali jsme už Info 2020, kde na Vás čeká první novinka příštího roku.

14. 11. 2019

Přijďte s námi ukončit běžeckou sezonu na již tradiční akci Pohodobé vyběhnutí, kterou pořádáme 7. 12. 2019. Další info ...

5. 9. 2019

Konečně je to tu - fotky z I. běhu ke stažení na Info 2019.

>> archiv aktualit >>

Tábor 2019

Po stopách tradic


Cena: 4200 Kč (pro sourozence 4000 Kč)
Termín: 29. 6. - 13. 7. 2019
Věk účastníků: 7 - 16 let
Elektronická přihláška
Informace k uhrazení

TOPlist

 

Copyright © 2016; Ing. Romana Kašpárková, Týna Věříšová